Як визначити та зібрати цільову аудиторію у Телеграм

Як визначити та зібрати цільову аудиторію у Телеграм

Аудиторія у Телеграмі не залишає про себе інформацію, як у соцмережах. Вік, сімейний стан, день народження – нічого такого немає. Не можна навіть переглянути список учасників каналу конкурента. Тому пошук цільової аудиторії (ЦА) в месенджері відрізняється від пошуку в інших соцмережах.

Є один спосіб знайти ЦА в Телеграмі та безліч – набрати її у свій канал.

Перший блок – про те, як скласти портрет клієнта, інші – про те, як просувати телеграм-канал . Якщо ви чудово знаєте, хто ваш ідеальний клієнт, сміливо переходьте до наступного підзаголовку.

Як визначити цільову аудиторію

Портрет цільової аудиторії – це збірний образ вашого клієнта, людини, яка зацікавлена ​​у вашому продукті та купить його з найбільшою ймовірністю. ЦА може бути широкою чи нішевою. Наприклад, якщо ви продаєте взуття – у вас широка аудиторія, оскільки взуття носять і чоловіки, і жінки, і діти. Але якщо продаєте круті кросівки для бігу – у вас нішева ЦА – професійні бігуни від 20 до 40 років.

Залежно від аудиторії зібрати інформацію про ЦА можна у різний спосіб.

Проаналізуйте клієнтську базу та опитайте клієнтів. Щоб зрозуміти, що рухає людьми при пошуку та купівлі вашого продукту, запитайте їх про це. Виділіть ядро ​​ЦА з вашої бази клієнтів – тих, хто найчастіше користується вашими послугами чи продуктом. Складіть перелік питань. Запитання можуть бути, наприклад, такими:

  • Розкажіть про себе. Завжди корисно знати, хто ваш клієнт та ким він себе вважає.
    Що спонукало вас шукати продукт/послугу? Відповідь це питання – це тригер, щоб орієнтуватися на потенційних клієнтів.
  • Чому ви обрали нас? Відповідь допоможе зрозуміти сильні сторони вашої пропозиції з погляду клієнта та використовувати їх для просування продукту.
  • У яких ситуаціях ви користуєтесь нашим продуктом? Відповідь може показати нові для вас способи використання продукту, які збільшать цінність вашої пропозиції. Наприклад, харчову соду можна не лише додавати в тісто як розпушувач. Вона робить жорстке м’ясо м’якшим, допомагає прибрати малюнки фломастером зі шпалер, знищує неприємний запах у холодильнику і може стати у нагоді ще в десятках випадків. Ця інформація є важливою для правильних рекламних креативів.
  • Як ви описуєте продукт/послугу своїм друзям? Клієнти можуть подати ваш продукт переконливіше, ніж ви придумали б самі, оскільки він вирішує їхні нагальні проблеми. Наприклад, ви описуєте ємний акумулятор шуруповерта і наголошуєте, як довго він може працювати без підзарядки, а клієнт розповідає друзям, який шуруповерт потужний і як легко він висвердлив отвір у цегляній стіні.
  • Як ви вважаєте, кому наш продукт/послуга необхідний? Відповідь може підказати, де знайти нову ЦА.
  • Чого вам не вистачає у нашому продукті/послуги? Відповідь допоможе виявити слабкі сторони та підвищити цінність продукту.

І можете прямо запитати, чи користується клієнт Телеграмом і дізнатися про топ-5 каналів, на які він підписаний.

Проаналізуйте конкурентів. Конкуренти допоможуть краще зрозуміти ЦА. Погляньте, як вони працюють у соцмережах.

Знайдіть та проаналізуйте популярні пости конкурентів, у тому числі рекламні. Реакція аудиторії на ці пости допоможе виявити актуальні інтереси потенційних клієнтів або хоча б зрозуміти який контент підвищує залученість.

Вручну сортувати пости в активній спільноті – довго та нудно, але процес легко прискорити та автоматизувати за допомогою парсера Pepper.Ninja . Функція « Популярні пости користувачів » або « Шпигун промопостів » збере та відсортує пости за кількістю лайків, коментарів, репостів, знайде найцікавіший контент та найактивнішу аудиторію у цих постах.

Необов’язково вказувати посилання на профіль користувача – на спільноту також можна

Визначте, ким НЕ є ваша ЦА . Коли знатимете про свою аудиторію більше – сегментуйте. Завжди будуть люди, які близькі до вашої ЦА, але не реагують на повідомлення. Якщо спростити, ваші клієнти – це жінки чи жінки після 40 років? Знаючи це, ви зможете вибрати потрібні канали в Телеграмі і не витрачатимете рекламний бюджет на сегменти аудиторії, які не принесуть прибутку.

Як шукати ЦА у Телеграмі – єдиний варіант

Параметр пошуку цільової аудиторії у Телеграмі один – інтереси користувачів. Люди самі підписуються на канали, які їм цікаві. Повноцінної таргетованої реклами у Телеграмі теж немає, тому для просування свого каналу необхідно розміщувати рекламні пости у тематичних спільнотах.

Де можна знайти тематичні канали:

  • TGStat. Міжнародний каталог телеграм-каналів, відсортованих за країнами та тематиками. Розширена статистика каналів – більше інформації, ніж у рідній статистиці Телеграма, аж до графіка публікацій на каналі.
  • Telega.in. Каталог перевірених телеграм каналів для розміщення реклами. Є безпечна угода та допомога менеджера. Не така велика статистика каналів, але показують «справедливу» вартість розміщення рекламного посту.
  • Telemetr. Каталог каналів із потужною статистикою. До 2 каналів на день перевіряє безкоштовно. Якщо канал запідозрений у накрутках, у каталозі його буде позначено червоною міткою.

Це не всі каталоги телеграм-каналів. Я взяв основні – це перші 3 у списку ті, що опинилися нагорі пошукової видачі. Рекомендую використовувати каталоги, де є нормальна статистика каналів, тому що накрутки існують і в телеграмі.

Як зібрати цільову аудиторію у Телеграмі: 7 способів

Знаю 7 робочих способів набрати ЦА у Телеграмі. Можна знайти й інші варіанти, але вони або не працюють або працюють на шкоду. Наприклад, за розміщення посилання на свій канал у чатах або спам у особу учасникам легко заробити бан та скарги на канал. Та й додавання учасників без попиту з контактів також може спричинити негативну реакцію. Тому подібних методів немає у добірці.

Знаєте більше робочих способів – пишіть у коментарях, додам до статті.

Спосіб 1. Додавання друзів – безкоштовний

Стане в нагоді для нового каналу, щоб набрати перших учасників. Напевно, у вас є спільні інтереси з друзями та знайомими і, швидше за все, канал їх відображає.

Розкажіть, що публікуєте у каналі та як часто, чим він корисний для підписників. Наприклад, якщо ведете канал про ЗОЖ, можливо, періодично даруватимете промокоди на спортивні товари, публікуватимете спортивні інсайди або поради спортсменів для швидкого досягнення результатів.

Спосіб 2. Просування в соцмережах – платний/безкоштовний

Якщо у вас є розкручені спільноти в інших соціальних мережах, поділіться там посиланням на свій телеграм-канал.

Також ви можете:

  • розміщувати платну рекламу каналу у тематичних спільнотах Фейсбук та Інстаграм;
  • використовувати взаємопіар у спільнотах подібної тематики;
  • повідомити про канал людям, які підписані на вашу розсилку в соцмережах.
Приклад як користуватися цим інструментом

Спосіб 3. Таргетована реклама – платний

Так, повноцінного націлення немає у Телеграмі, але він є в інших місцях. Ніхто не заборонить вести людей із соцмереж на свій телеграм-канал за допомогою таргетованої реклами.

Спосіб 4. Каталоги каналів – платний/безкоштовний

Навряд чи цей спосіб допоможе залучити багато підписників за короткий термін. Здебільшого каталогами каналів користуються рекламодавці, а не рядові користувачі.

Хоча популярний канал у своїй тематиці триматиметься нагорі списку і може навести кілька людей, ні терміни, ні кількість аудиторії не можна спрогнозувати. Тому спосіб залучення підписників – несерйозний. Але не нашкодить і не вимагає вкладень – у більшості каталогів безкоштовне додавання каналів.

Головний плюс: розміщення в каталозі допоможе знайти рекламодавців, а прибуток з реклами легко спрямувати на просування свого каналу.

Спосіб 5. Взаємопіар – безкоштовний

Практикується між групами з приблизно однаковою кількістю підписників та охопленнями. Адміністратори взаємно розміщують рекламні публікації з посиланням на канали один одного.

Важливий момент: домовляйтесь про взаємопіар із власниками каналів суміжної, а не ідентичної тематики. Вам буде важко домовитися про просування каналу компанії, яка продає кавоварку, на каналі конкурентів. Але якщо це співтовариство любителів кави, кавоварки будуть доречними у цій групі, а інформація про гарну каву – у вашій.

Також використовуйте поради з наступного способу.

Спосіб 6. Реклама у каналах ТГ – платний

Схема проста:

  • Знайдіть загальнодоступні групи схожої тематики. Це можна зробити за ключовими релевантними словами в пошуку Телеграма, але краще через каталоги каналів. Там є статистика і в деяких вказана вартість розміщення рекламного посту, як Telega.in .
  • Зайдіть на канал і почитайте повідомлення. Це допоможе зрозуміти тон та культуру групи, щоб грамотно скласти рекламний пост. Або, наприклад, ваші клієнти – маркетологи-початківці, а канал для фахівців і вам не підходить.
  • Зверніться до адміністратора каналу. Якщо розміщуєте рекламу не через біржу, дізнайтеся про вартість та умови розміщення. Скажімо, година у закріпі, доба у стрічці, з видаленням поста чи без, чи це буде репост із вашого каналу. Обов’язково вивчіть статистику каналу TGStat або Telemetr або запитайте її у адміністратора – динаміку зростання аудиторії, рекламну віддачу, показник залучення, джерела трафіку.
Формати розміщення та розцінки на рекламні пости у Telega.in. Не лякайтеся, просто фільтр за вартістю коштує, починаючи з найдорожчих

Порада. Поділіться в рекламному пості у Телеграмі чимось цінним – рекомендацією, зручним ресурсом, підказкою, промокодом. Найчастіше – чим більше ви корисні, тим більше можете отримати натомість.

Спосіб 7. Цікавий та стабільний контент – платний/безкоштовний

Пишіть про те, що вам знайоме та цікаве. Тож вам не набридне вести канал, плюс зможете поділитися з підписниками чимось цінним – тим, що відомо лише людям, глибоко зануреним у тему. На прикладі продажу кросівок: ви не тільки розповідатимете, які вони класні і як усім подобаються, але й покажете 20 варіантів оригінально зав’язати шнурки, легкий спосіб відбілити підошву і запропонуйте кращі моделі, щоб носити їх із сукнею.

Такий контент сам по собі принесе вам нових підписників за рахунок репостів з каналу та сарафанного радіо – підписники рекомендуватимуть вас своїм друзям та колегам.

Тут важлива стабільність постінгу, щоб аудиторія звикала до каналу. Стабільність допоможуть забезпечити продуманий контент-план.


Ще декілька статтей для перегляду:

 



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Телеграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *