Йога – не наймасовіше заняття, щоб залучити підписників до облікових записів студій йоги, доведеться постаратися максимально точно потрапити в інтереси потенційної аудиторії. А це складно зробити, якщо публікувати лише фотографії, на яких умілі майстри елегантно сидять у складних йогівських позах.
Потрапити в інтереси аудиторії, залучити, захопити та привернути до себе допоможе готовий контент-план йога-студії, який ви знайдете наприкінці статті.
Специфіка ведення соцмереж студії йоги
Для студії йоги важливо показати глибину, адже йога – це не фізкультура та вправи для зниження ваги, а спосіб життя та певний погляд на світ. Основне питання, з яким стикаються SMM-щики – про що писати, що передбачити в контент-плані йога-студії, щоб у соцмережах на неї підписувалися люди, які поділяють базові цінності.
Філософія. Розповідайте про свою філософію, про те, що вам прийнятно і що ні, це допоможе знайти однодумців, буквально «відфільтрувати» їх серед мільйонів дуже різних користувачів соціальних мереж. Якщо захоплюватися лише фізичною складовою йоги, є варіант зібрати людей, які не збігатимуться з вами у ключових речах. А це – майбутнє невдоволення підписників та навіть ймовірність конфліктів.
Довіра. Студія йоги повинна викликати довіру – мабуть, це не менш важливо у тонкій сфері йоги, ніж, наприклад, довіра до лікаря-стоматолога . Щоб завоювати довіру, важливо показувати викладачів-наставників, розповідати про них, а також про засновників тієї школи йоги, в рамках якої ви працюєте. Якщо студія має кілька філій, особливо в різних містах – про це теж є сенс розповісти аудиторії, оскільки це показник масштабу, що викликає довіру.
Усі варіанти постів для контент-плану йога-студії можна розбити на кілька великих груп:
- Інформаційний контент. Допомагає знайти та залучити «своїх».
- Залучаючий контент. Дозволяє активізувати передплатників та спонукати їх спілкуватися в обліковому записі йога-студії.
- Розважальний. Підвищує лояльність і робить спілкування більш живим та вільним.
- Продавець. Допомагає йога-студії конвертувати передплатників у клієнтів.
- Іміджевий/репутаційний. Дозволяє сформувати образ йога-студії та її представників як людей, глибоко занурених у тему та наступних тієї філософії, яку вони пропагують.
Тепер розберемося із контентом на конкретних прикладах.
Типи постів та сторіс для облікового запису студії йоги
Ціни на послуги
Тип контенту: інформаційний.
Найочевидніше, про що можна і треба розповісти тим, хто зайшов на сторінку йога-студії, особливо якщо людина зайшла вперше. В Інстаграмі цінам саме місце у вічних сторіс, у Фейсбуці – у закріпленому пості.
Розклад занять у залі
Тип контенту: інформаційний.
Якщо програма щільна і щодня у студії проходить кілька активностей, до яких можна приєднатися, – розкажіть про це підписникам та співчуваючим. Студії йоги, як правило, працюють без вихідних – а отже, щодня щонайменше одна готова тема для контент-плану йоги у вас вже є.
До речі, якщо до занять студії можна приєднатися до онлайн-режиму – це буде вашою додатковою перевагою. Адже віддалений формат занять дозволить зібрати аудиторію із різних міст і навіть країн.
Відеоуроки йоги
Тип контенту: що залучає, продає.
Відеотека – один із інструментів залучення та розширення аудиторій для студій йоги. Це записи майстер-класів та занять, які проводять наставники та викладачі, зібрані докупи. Доступ до відеотеки може бути як платним, так і безкоштовним – відеоуроки можна використовувати, наприклад, як лід-магніти для людей, які вперше звернулися до студії.
Відгуки про заняття йогою
Тип контенту: іміджевий, що продає.
Ще одна тема постів для контент-плану йога-студії, що лежить на поверхні. Відгуки живих реальних людей – чудовий інструмент довіри, і публікувати їх можна і потрібно якнайчастіше. У тому числі у сторіс Інстаграма, а якщо відгук у відеоформаті – то пам’ятайте, що в Інстаграмі є ще й формат Reels , який користується популярністю.
Обмін досвідом
Тип контенту: розважальний.
Це варіант посту у форматі “А як ви робите маюрасану?” Маюрасана – одна з йогівських асан або «стійких та зручних положень тіла». Складно сказати про зручність (дивіться скрін), але що освоїти маюрасану можна лише шляхом тривалих цілеспрямованих тренувань – це точно.
Перекладні статті
Тип контенту: інформаційний.
Досить складний для сприйняття формат. Але у випадку зі студіями йоги можливий, тому що люди, які дорослі до занять йогою, як правило, усвідомлені та активно зацікавлені в тому, щоб рухатися кудись далі асан. Йти шляхом філософії, дізнаватися, як ставляться до життя ті, хто зробив собі ім’я і став відомим в «йогосфері».
Сутри
Тип контенту: іміджевий, інформаційний.
Ще один варіант постів, який допоможе знайти та зібрати «своїх». Сутри – це особливий жанр коротких текстів в індуїзмі; європейці трактують цей жанр як добірку афоризмів. У перекладі з санскриту “сутра” – це “нитка”, на яку, як намисто на нитку, нанизані вікові знання. Вам залишається підібрати до сутри картинку або зробити для неї гарне тло в програмі Canva – і ось уже готовий короткий, але глибокий, наповнений філософським змістом пост.
Цитати відомих людей
Тип контенту: інформаційний.
Обмовимося: для контент-плану студії йоги підходять цитати людей, відомих саме у світі йоги. Як правило, кожна студія йоги практикує якусь конкретну техніку (школу). У цьому випадку доречними та зрозумілими аудиторії будуть цитати засновників школи або найвідоміших послідовників. Так, для студії йоги Айєнгара відмінно підходять цитати самого Беллура Крішнамачара Сундарараджі Айєнгара.
Власні меми
Тип контенту: розважальний.
Студії йоги не публікуватимуть на своїх сторінках меми про дедлайни, що широко розійшлися по інтернету, та інші «біжить, репетує» – все це суєта суєт. Але власні меми та картинки, добре зрозумілі внутрішній аудиторії студії йоги, – чудовий засіб залучення. Наприклад, невелика студія йоги «Кочівні йожики» вміло обіграє назву в мемах.
Пости-«дякую»
Тип контенту: іміджевий, що залучає.
Йога – філософія прийняття, любові та подяки. Тому пости з вдячністю будуть дуже доречними та логічними у стрічці та в контент-плані студії йоги. А подякувати завжди знайдеться комусь і за що – відвідувачам за старання та вірність ідеї, викладачам за те, що вкладають у заняття не лише фізичні сили, а й душу, обставини за те, що допомагають рости. І навіть пори року – бо поки весна змінюється влітку, літо – восени, а осінь – взимку, значить, життя триває.
Пости-обговорення
Тип контенту: що залучає.
Це варіант постів, з яким слід бути обережними. Для адептів філософії йоги багато чого, з чим ми стикаємося у повсякденному житті, є неприйнятним. Але якщо мат і агресію цілком можна різко засудити, то засуджувати м’ясоїдність, наприклад, краще не треба. Інша річ – обговорити, у чому переваги вегетаріанської дієти чи сироїдіння, нікого не засуджуючи та не нав’язуючи свою точку зору.
Майстер-класи
Тип контенту: інформаційний.
Майстер-класи – традиційний формат для студій йоги. Запрошення на майстер-клас може бути зовсім небагатослівним. Головне – час, назва та красива фотографія дуже привабливого майстра-наставника.
Ведичні практики
Тип контенту: що залучає.
Майже всі люди, які глибоко поринають у йогу, – трішки чарівники. Тому на сторінках студій йоги доречні запрошення на ведичні практики. В індуїзмі вважається, що ведичні практики за рахунок взаємодії людини та світових енергій допоможуть покращити здоров’я, продовжити молодість, знайти своє призначення і навіть кохання.
Запрошення на виїзні заходи
Тип контенту: інформаційний, що залучає, продає.
Для великих студій йоги чи об’єднань таких студій йога-тури – логічна пропозиція. Вирушити на вихідні за місто, медитувати та займатися фізичними практиками на природі, у добрій компанії однодумців – це дуже привабливо. Для розігріву та збору аудиторії пости-запрошення можна повторювати, зробивши з них міні-серіал з гарним візуалом, що продає: «Дивіться, ось на цьому майданчику ми розстелімо наші килимки», «Дивіться, ось у цих прекрасних будинках під соснами ми будемо жити», «Дивіться, навколо цього чудового озера ми гулятимемо всі разом на світанку».
Рецепти
Тип контенту: інформаційний, іміджевий, що залучає.
Їжа – загальнолюдська тема, яка не чужа і адептам йоги. Поділитися рецептами корисною та простою у приготуванні їжі, наприклад, смузі з фруктів чи овочів – добра справа. Такий пост і допоможе підписникам, які тільки розбираються з тим, як правильно харчуватися, і збере багато коментарів. Особливо якщо попросити аудиторію поділитись своїми тематичними рецептами.
Приклад матриці контенту для соцмереж студії йоги
Це – матриця контент-плану для йога-студії з розписаними темами постів та сторіс на тиждень.
Поради на закінчення
Чергуйте типи постів. Якщо постити тільки фотографії тренерського складу, навіть дуже професійні, це набридне – так само, як і нескінченні довгі перекладні статті. Все добре в міру. Робіть свій смузі з постів та сторіс збалансованим і корисним, як харчування справжнього йога.
Спілкуйтеся з підписниками. Відповідайте на коментарі, а якщо будуть питання – відповіді на них можна виносити на окремі пости. Так спілкування у вашому співтоваристві стане ще довірливішим.
Організуйте прямі ефіри з тренерами-наставниками. В них можна розповідати про тонкощі асан, показувати нові вправи, розбирати оздоровчі практики. А записи прямих ефірів складайте у відеотеку – так контент принесе вам подвійну користь.
Думайте про візуальний контент. Фото на камеру смартфона – добре, але недостатньо. Історичні фото, картинки та меми власного «виробництва», фотозвіти про масові заходи зроблять ваш контент різноманітнішим та привабливішим.
Слідкуйте за оновленнями в соцмережах. Особливо за Інстаграм там постійно з’являється щось нове, цікаве і корисне. І все це цікаве-корисне цілком можна застосовувати для розвитку йога-спільнот.
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: