Контент-план для соцмереж юриста

Контент-план для соцмереж юриста

З одного боку, послуги юриста часто потрібні терміново, з іншого – знайти та обрати спеціаліста непросто. Коштують консультації та супровід чимало, а від якості залежать гроші, час, нерви, а іноді – і свобода 😉

Тому соцмережі для юридичної фірми чи приватного юриста – це можливість зібрати довкола себе лояльну аудиторію, продемонструвати експертність, сформувати довіру. Розбираємося, який контент публікувати, щоб у разі розлучення, спадкової суперечки чи покупки квартири підписники відразу згадували про вас. А наприкінці поділюся контент-планом.

Специфіка контенту у соцмережах юриста

Як і у випадку з онлайн-школою, в акаунтах юристів смислова складова контенту важливіша за візуал. Звичайно, якісні фотографії допомагають сформувати імідж серйозного успішного фахівця, але на ухвалення рішення більше впливає те, що ви пишете та кажете в соцмережах. Тому для успішного просування варто враховувати такі нюанси.

Експертність. Юрист – чудовий приклад вузького фахівця, який допомагає клієнтам та заробляє своїми знаннями та навичками. І соцмережі – чудовий майданчик, щоб продемонструвати свою експертність. Але намагайтеся робити це динамічно та ненудно. Формулюванням із законів можна відбити бажання читати ваш обліковий запис.

Спеціалізація. Юристи, як і лікарі, бувають різні: одні спеціалізуються на корпоративних фінансових суперечках, інші – на сімейних справах, треті – на майновому законодавстві. Тому важливо чітко показати підписникам, у яких питаннях ви знаєтеся – побічно контентом і прямо в шапці профілю та Актуальних Історіях.

Відразу зрозуміло, чим займається юрист і чи буде нам корисно підписатися на її обліковий запис

Відкладений попит. Вище ми говорили, що послуги юриста часто потрібні терміново, коли щось трапилося. У таких ситуаціях користувачі активно шукають фахівців через пошукові системи та в соцмережах. Але є й ті, кому допомога може знадобитися у майбутньому. З цими людьми теж можна і потрібно працювати – демонструвати експертність та формувати лояльність.

Довіра. Щоб наважитися віддати чималу суму і покластися на людину у серйозних життєвих питаннях, потрібна довіра. А щоб люди довіряли вам як юристу, важливий імідж хорошого фахівця з успішною практикою та чуйної людини, якій не начхати на проблеми своїх клієнтів. Звичайно, якщо пропускати кожну ситуацію через себе можна швидко вигоріти. Але хоч би мінімальна участь, виявлена ​​до постраждалих, допоможе сформувати правильний образ.

Типи контенту для соцмереж юриста

Пости про фахівців та послуги

Тип: рекламний контент.

В облікових записах юристів рекламні пости з продажами в лоб зустрічаються рідко і, ймовірно, не мають сенсу (хоча все потрібно тестувати). Акції та знижки знецінюють юридичні послуги. Та й сформувати потребу в людини, яка в житті зараз не має відповідної ситуації, не можна. Можна переконати його звернутися до профі замість того, щоб вирішувати питання самостійно, та вибрати саме вас. А для цього підійдуть експертний контент, кейси, історії з практики та відгуки.

Проте люди повинні знати, що тут можна не лише почитати та подивитися, а й отримати послугу. Сказати про це можна, опублікувавши пост-знайомство . Розкажіть, хто ви і на яких справах спеціалізуєтеся, які у вас освіта та досвід. Можна згадати, наприклад, кілька конкретних ситуацій, у яких ви були корисні.

Не зайвим буде сказати, що ви не просто ділитеся досвідом, а й практикуєте, чи готові допомогти.

Ще один формат, у якому зручно розповідати про свій досвід та переваги, умовно можна назвати «Чому я». У такому пості ви коротко, структурованими тезами розповідаєте, чим ви такі гарні і чому людині потрібно звернутися саме до вас. Тут варто говорити про досвід у конкретних галузях, статистику позитивно вирішених питань, вдячних клієнтів, підходи до роботи тощо.

Щоправда, формат надто вже рекламний, тому з ним варто бути обережнішим, щоб не відштовхнути аудиторію.

Не забувайте про шапку профілю та актуальні історії. Саме їх бачать насамперед ті, хто заходить до облікового запису. Тому коротко та чітко напишіть в описі, хто ви і чим можете бути корисними. Докладніше можна розповісти в Історіях та зберегти їх у Актуальне. Так людина, яка цілеспрямовано шукає юриста, матиме можливість швидко познайомитися з вами ближче.

Також в Актуальному місце відгукам – вони теж впливають на прийняття рішення

Крім інформації про себе, дипломів та документів, в Актуальному є сенс розмістити прайс, якщо у вас є якісь базові тарифи на типові послуги.

Ось так ця інформація може бути оформлена у сторіс

Корисні пости та поради експертів

Тип: рекламний контент, навчальний, експертний.

Якщо кондитери в принципі можуть постити просто фото тортиків, і це хоч якось продаватиме, то юристу без експертного корисного контенту не обійтися. Він допомагає вирішити відразу кілька завдань:

  • показати експертність;
  • сформувати довіру;
  • залучити підписників, які хотіли б підвищити свою юридичну грамотність;
  • нативно показати, які послуги ви надаєте.

Варіантів корисного контенту для профілю юриста безліч. Наприклад, можна коротко відповісти на питання, яке хвилює вашу цільову аудиторію, або дати пораду у конкретній життєвій ситуації.

Порушення трудових прав – актуальна проблема для тих, хто працює у наймі.

Ще один відповідний для корисного контенту формат – розвіювання міфів. За допомогою таких постів можна розвіяти будь-які помилки людей у ​​юридичній сфері, а заразом – продемонструвати свої досвід та знання. Цей формат також підійде для відпрацювання заперечень, які заважають людям звертатися за допомогою до юристів.

Квартирне питання так і не втратило актуальності

Якщо у вас є можливість, час і бажання, чергуйте пости в текстовому та відеоформаті. Це урізноманітнить стрічку, підвищить залучення і порадує тих, хто віддає перевагу перегляду роликів читанню текстів.

Тема може бути будь-яка, головне – щоб питання хвилювало підписників

У юридичній ніші багато що можна розповісти у форматі чек-листа чи інструкції. Чітка структура та стислість дозволяють донести саму суть без зайвих деталей та подробиць.

Не варто побоюватися, що з такими постами ви втратите клієнтів. У юриспруденції стільки нюансів, що краще заплатити професіоналу, ніж витратити купу часу та ще більше грошей

Публікувати чек-листи, пам’ятки та інструкції можна в Історіях – у вигляді структурованого інформативного візуалу або посилання для завантаження документа.

Такі історії мають сенс зберігати в Актуальне, щоб допомогти підписникам і показати потенційним клієнтам, що розумієтеся на питанні.

Випадки з практики, новини та прецеденти

Тип: рекламний контент, інформаційний, іміджевий, експертний.

У юриспруденції, як і в digital, потрібно постійно тримати руку на пульсі – стежити за оновленнями законодавства, листами та роз’ясненнями органів, прецедентами та гучними справами. Публікуючи такий контент, ви показуєте потенційним клієнтам, що у темі, а отже – не помилитеся через незнання.

Доповніть пост із новинками законодавства своїм коментарем, щоб продемонструвати експертність.

Для такого контенту є сенс вибирати гучні події, які викликають емоційний відгук у людей, щоб підвищити залученість та охоплення.

Однак тут потрібно бути акуратнішим і знати міру – прагматичний розбір трагічних подій можуть засудити за спробу «піднятися на хайпі».

Роблячи пости з випадків з практики, намагайтеся не переходити мовою офіційних документів. Краще розкажіть історію живою людською мовою – таке легко сприймається і від цього не хилить у сон.

А наприкінці можна поставити запитання підписникам, щоб дізнатися про їхню думку та спровокувати коментарі.

Кейси та відгуки

Тип: експертний, рекламний та іміджевий контент.

Для юриста кейси як портфоліо для дизайнера. Це головне підтвердження вашої компетентності, експертності та досвіду. Вони показують, як ви працюєте і на що справді здатні. Тому такому контенту в обліковому записі однозначно бути. Головне – підібрати правильний формат, який і майстерність юриста продемонструє, і підписників не втомить зайвими процесуальними деталями.

Якщо не все пройшло гладко з першого разу, про це теж можна говорити. Так ви покажете, що йдете до результату, незважаючи ні на що.

Крім постів у стрічці, коротку вибірку кейсів можна опублікувати в Історіях, щоб потім зберегти їх в Актуальних – на увазі потенційних клієнтів.

Намагайтеся лаконічно передати ключові факти та саму суть, щоб не перевантажувати Історії

У сторіс з подальшим збереженням в Актуальне традиційно публікують відгуки. Як і кейси, вони впливають на ухвалення рішення, а отже мають бути у швидкому доступі.

Якщо є можливість, окрім скріншотів із месенджерів, публікуйте відгуки у відеоформаті. Вони показують живі емоції клієнтів та викликають довіру

Відповіді на запитання підписників

Тип: іміджевий, навчальний, експертний.

Формат відповідей на запитання хороший тим, що вам не потрібно вигадувати та шукати теми для публікацій – їх підкидає аудиторія. А ще такими постами разом із експертністю та довірою ви працюєте над лояльністю. Коли зайнятий фахівець знаходить час, щоб дати безкоштовно бодай базову інформацію, це підкуповує.

Як і в будь-якій іншій ніші, у форматі відповідей на запитання можна писати на теми, які ви вигадали самі .

Зібрати питання підписників можна через спеціальний стікер в Інстаграмі або пропозицію задавати їх під постами. Якщо питань не вистачає або ви хочете висвітлити якісь теми додатково, намагайтеся вибирати ті, які будуть цікаві цільовій аудиторії.

Відповіді на питання, як і будь-які інші пости, можна структурувати за допомогою емодзі, головне – не переборщити

Щоб урізноманітнити стрічку Історій, ви можете відповідати на запитання там. Варіантів кілька – оформлюйте текст у графічному редакторі, робіть скріншоти з месенджерів, записуйте відео у форматі «голова, що говорить».

Якщо ви регулярно відповідаєте на запитання в коментарях і робите короткі консультації в месенджерах, це може стати джерелом контенту, який практично не вимагає часу та сил на виробництво – просто робіть скріншоти та дублюйте їх в історіях

Гумор, інтерактив, ситуативний контент

Тип: розважальний контент, що залучає.

В акаунтах юристів рідко зустрічаються розіграші та конкурси – таки ніша серйозна. Але необхідність залучати та розважати користувачів соцмереж ніхто не скасовував. Зробити це можна, наприклад, розповівши кумедний випадок із практики. Нехай він буде лише опосередковано пов’язаний із юриспруденцією – для розважального контенту це не страшно.

Хороша ідея – поставити наприкінці посту питання підписникам, щоб ініціювати активність.

Розбавити серйозну стрічку з порад та кейсів можна ситуативним контентом. Це може бути популярний мем на актуальну тему чи просте вітання колег зі святом.

Доповнити вітання можна актуальною статистикою, як у цьому прикладі.

В Історіях для залучення підійде інтерактив. Можна періодично ставити підписникам питання, публікуючи через деякий час правильні відповіді або створити цілу рубрику з розбором юридичних випадків.

Обіцянка опублікувати правильну відповідь спонукає зайти у профіль, щоб перевірити себе

Приклад матриці контенту для соціальних мереж юриста

Складаючи матрицю контенту, я врахував особливості, про які говорили на початку статті і постарався використовувати всі розглянуті типи і формати. За основу взяв обліковий запис юриста з сімейного права, але за аналогією контент-план буде нескладно адаптувати під будь-яку іншу галузь.

Додаткові рекомендації

Не ігноруйте підписників. Коли люди ставлять питання юристу, найчастіше це не марна цікавість. Вони мають проблему і вона їх турбує. Витративши час на мінімально докладну відповідь, ви можете заробити плюс у карму. А ще – отримати клієнта. Адже якщо ваша відповідь допоможе розібратися, то за подальшою консультацією, підготовкою документів чи представництвом у суді людина може прийти до вас. Хоча, звісно, ​​фінансові можливості також відіграють роль.

Обережніше з продажем у лоб. У затребуваного юриста найчастіше розписано черга на прийом. Нав’язливе “купи-купи” може навести на думку, що клієнтів не вистачає. А це привід засумнівається у компетентності.

Не скупіться на корисний контент та поради. Поряд із кейсами корисний контент та поради – головні інструменти юриста в соцмережах. Якщо вже взялися за цей канал просування, не шкодуйте на нього свого часу та знань. Якщо не встигаєте самі, знайдіть допомогу редактора, який за вашими напрацюваннями або записами буде готувати пости.

Показуйте обличчя. Це актуально як приватного фахівця, так юридичної фірми. У соцмережах цікавіше стежити за конкретною живою людиною, ніж за безликим фірмовим логотипом. Якщо ви працюєте один, публікуйте свої фотографії та ділитесь успіхами. А компанія може знайомити підписників зі своїми юристами – наприклад, показувати у кейсах, хто саме вів справу.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *