Як написати листа блогеру з пропозицією про рекламу

Як написати листа блогеру з пропозицією про рекламу

В цій статті я розповім, як залучити лідерів думок щодо просування вашого продукту.

Бажаєте вивести бізнес на новий рівень? Вам знадобиться допомога лідерів думок у вашій ніші. Це короткий шлях – у блогерів, за якими стежать десятки тисяч людей, зібралася лояльна аудиторія. Блогер може посилатися на ваш продукт чи сайт, ділитися вашою пропозицією та допомагати бізнесу рости просто тому, що підписники довіряють його думці.

Це стосується не лише споживчих продуктів. Навіть В2В більше довіряють контенту інфлюєнсерів – оптовикам цікавий товар, який цікавий людям. Незалежно від того, в якій галузі ви працюєте, співпраця з блогерами допоможе вашій компанії набрати обертів.

Але як написати листа блогеру з пропозицією про співпрацю, щоб він не залишився без відповіді? Справа непроста, але здійсненна.

Тут є кілька правил, корисних рекомендацій та лист-пропозиція, які можна використовувати як приклад. Все це допоможе зрозуміти, як залучити блогерів до просування вашого продукту.

Підготуйтеся, перш ніж клацати на кнопку «Надіслати»

Блогери отримують безліч пропозицій у форматі «покажи мій крутий інтернет-магазин!» Це можуть бути десятки листів на пошту та повідомлень у Директ щодня.

Навіть 30 листів перевіряти щодня набридне через тиждень, особливо коли там одні прохання та спам

Більшість листів просто не відкривається. Хочете підвищити шанси, що вашого листа прочитають, – підготуйтеся.

Перш ніж надсилати листа блогеру, ви повинні зрозуміти свої цілі:

  • У чому завдання реклами? Збільшити продажі, підвищити впізнаваність бренду, залучити нову аудиторію чи ще щось?
  • Що потрібно від блогера? Пост із фотографією, серія сторіс, відеоогляд продукту, роздача подарунків?
  • Чому ви хочете співпрацювати саме з цим блогером? Що Вам подобається на його сторінці? Його аудиторія – як ваші потенційні клієнти?
Вивчіть свою ЦА і муки вибору відпадуть самі собою

Подумайте не лише про себе. Можливо, ви розв’яжете свої завдання, розмістившись у пристойного лідера думок. Але й блогерам є що втрачати, якщо їхня аудиторія не зацікавлена ​​у вашому продукті. У гіршому випадку блогер може втратити довіру своїх підписників, якщо вони побачать у ньому приманку будь-якої компанії.

Інформація нижче допоможе не спалювати мости стосунків раніше, ніж їх навели.

Знайдіть блогерів у своїй ніші

Продаєте пончики з вершковим кремом – розміщення реклами у тренера з фітнесу не принесе багато користі. Шукайте блогерів із аудиторією, яка може зацікавитися продуктом. З таким підходом пропозиція з більшою ймовірністю приверне увагу лідера думок – він не матиме внутрішніх перешкод, щоб розповісти про товар.

Як безкоштовно і без допомоги комерційних сервісів знайти відповідного блогера, наприклад, в Інстаграмі:

  • Пошук по гео. Знайдете блогерів, які відвідували вказані вами місця та заходи. Зручно, коли бізнес прив’язаний до конкретного району.
  • Пошук за хештегом або словом в описі профілю. Знайдіть блогера певної професії. Невеликий лайфхак: пишіть не “футбол”, скажімо, а “футболіст”, тобто так, як сама людина говорить про себе.
  • Пошук у підписках блогера. Дуже часто лідери думок у вузькій ніші підписані на своїх колег. Знайшли одного блогера? Перевірте його підписки – напевно, знайдете ще кілька людей у ​​темі.
  • Пошук серед підписників компанії. Блогер підписаний на новини компанії. Чому б і ні? Він такий самий споживач, як і всі. Такий лідер думок вже зацікавлений у вашому продукті, налагодити із ним стосунки буде легше. А ще ви можете перевірити, на кого підписані ваші фоловери. Так дізнаєтесь блогерів, яким довіряє ваша цільова аудиторія (ЦА).
  • Пошук по рекламі суміжних товарів. Блогер рекламує каву, а ви продаєте кавоварку? Сміливо звертайтесь.

Уточніть способи зв’язку з блогером

З деякими мікроінфлюєнсерами зв’язатися так само просто, як натиснути на кнопку «Надіслати листа». Але щоб дістатися до інших, доведеться попрацювати детективом.

Не можете знайти адресу електронної пошти – перевірте контактну інформацію у соцмережах. Іноді блогери відкриті для повідомлень по Директу або залишають посилання на інші майданчики, де зв’язатися з ними простіше.

У великих блогерів працюють редактори та контент-менеджери, які керують сторінкою в соцмережах. До них часто легше достукатися, ніж головного боса.

Великі блогери часто залишають вирішення подібних питань своїм помічникам

Вивчіть блог

Життєво: якщо звертаєтеся до блогера, але видно, що неуважні до блогу, лідер думок буде менш схильний до співпраці. Згадка кількох постів, які вас вразили, стилю викладу – покаже, що ви знайшли час ознайомитись із творчістю блогера, а це багато важить.

Вивчення блогу також допоможе:

  • Зрозуміти тон блогера. Якщо тон суперформальний , замість «Привіт» краще використовувати «Доброго дня». У будь-якому випадку дотримуйтесь дружелюбного тону, зберігаючи при цьому професіоналізм.
  • Зрозуміти ідеї публікацій. Точно позбавить незручності, якщо написали лист із пропозицією щодо контенту, а блогер викладав щось схоже зовсім недавно.

Знаєте цілі, знайшли потрібних блогерів, з’ясували способи зв’язку. Можна приступати до написання листа про співпрацю.

Правила при написанні листа з пропозицією блогеру

Придумайте тему листа

Тема листа – це перше, що бачить блогер. Вона як трейлер до фільму – адресат повинен знати, що на нього чекає всередині. Якщо тема неактуальна та нецікава, лист полетить у кошик.

Зацікавте блогера ненудною та актуальною темою

Декілька порад для створення ефективної теми листа:

  • Пам’ятайте про довжину. Розмір має значення. Багато хто перевіряє пошту з мобільних телефонів і якщо рядок занадто довгий, він не поміститься на екрані, буде незрозуміло, про що йтиметься. Ідеально використати до 8 слів.
  • Уникайте явного клікбейту. Ви позбавитеся головного болю назавжди, відкривши листа… Такі листи часто позначають як спам, а значить, всі ваші наступні повідомлення полетять у папку зі спамом непрочитаними.
  • Зробіть тему заголовком. Найкраще заголовком інформаційної статті, який виглядає як резюме змісту.

Не забувайте тестувати ваші теми для листів блогерам. Якщо щоразу немає відгуку – міняйте. Тільки практика та тести допоможуть знайти найкращі слова для конверсії.

Персоналізуйте пропозицію, але не перестарайтеся

Швидше за все, адресат видалить листа, якщо він зроблений під копірку для 1 000 різних інфлюєнсрів. Пишіть персонально кожному блогеру, з яким хочете співпрацювати.

Структура листів може бути та сама, але адаптуйте повідомлення, додайте трохи м’яса – згадайте улюблені пости блогера або скажіть, що ходили в ту саму школу, якщо це правда. Дайте блогеру відчути себе особливим, та й ви будете більше схожі на людину, а не робота компанії, створеного для повторення однотипних дій.

Але тут криється небезпека стати надто комфортним та жартівливим, до того ж жарти не завжди добре передаються у листі. Хоч би яким холодним здавався блогер, ваше завдання не розтопити лід у відносинах, а домовитися про взаємовигідну співпрацю.

Зберігайте професійну дистанцію, інакше, якщо щось піде не так, вам некомфортно вказувати на помилки інфлюєнсера, а йому – бачити різкі зміни.

Зробіть пропозицію корисною та конкретною

Повідомлення «Напишіть про мій магазин» не допоможе виділитися з десятків подібних пропозицій. Але якщо ви відправите листа з однією або двома ідеями публікацій, додайте кілька класних фотографій продукту, ви допоможете зробити потенційно цікавий контент для аудиторії блогера та ваших майбутніх клієнтів.

Зробіть пропозицію короткою і ясною. Є така модель презентації – elevator pitch, «презентація у ліфті», яка має переконати інвестора купити продукт, поки ви їдете з ним у ліфті.

Будьте милосердні – говоріть не тільки про себе, а й по справі

Адаптуємо цю модель до нашого завдання. Усього 6 кроків:

  • Хто ви? Уявіть собі, щоб було зрозуміло, хто говорить і чим вас зацікавив попутник.
  • Що ви робите? Назвіть свій продукт, місію та цілі компанії, щоб було зрозуміло, чого ви прагнете.
  • Як ви це робите? У чому ноу-хау, специфіка чи відмінність продукту та пропозиції.
  • Яку проблему ви вирішуєте? Якщо є проблема, значить, будуть відгуки та продажі.
  • Цільова аудиторія? Хто ці люди, яким ви хочете допомогти.
  • Що ви хочете від людини, яка вже не знає, куди від вас подітися в цьому маленькому ліфті.

Можливо, вам знадобиться невеликий лайфхак: уявіть, що ви платитимете по одному євро за кожне написане слово. Якщо лист виглядає так, ніби збирається вас збанкрутувати, уріжте його до мізерного бюджету.

Ще пара порад, як зробити листа коротким і зручним для читання:

  • Робіть більше пробілів. Коли адресат бачить величезні блоки тексту, перше, що спадає на думку: «Занадто багато читати». Зазвичай це призводить до того, що листа закривають, побіжно пробігшись поглядом. Розбийте текст на абзаци: одна думка – один абзац. Так більше шансів, що навіть при швидкому читанні ви зможете привернути увагу адресата.
  • Використовуйте короткі пропозиції. Вони допоможуть читачеві швидше переходити до наступних пунктів. А вам – писати лише необхідні слова, щоб донести свою думку.

Перевірте лист на помилки

Пропустили кому або опечаталися раз – нічого страшного. Але якщо текст рясніє помилками, до вашої пропозиції не буде серйозного відношення. Так це працює.

Текст із купою помилок виглядає так, ніби ви довірили безграмотній дитині написати листа з пропозицією блогеру, а отже, не надто серйозно ставитеся до адресата.

Підсумки: зразок листа блогеру

Ось приблизний скелет листа , в який ви можете додати інформацію, що не вистачає.

ТЕМА: резюме змісту, трохи більше 8 слів.

ЗМІСТ:

Привіт [ім’я блогера] !

Мене звуть [ваше ім’я] , я [ваша посада] у [назву компанії, посилання на сайт або спільноту в соцмережах] .

Нещодавно виявив ваш блог і тепер із задоволенням стежу за ним. Дуже подобаються ваші стиль та подача матеріалу. Ваш пост про [згадайте конкретну публікацію] справді справив враження [коротко, в одному реченні резюмуйте, чому виділили цей пост; персоналізуйте, але не переходьте до надто особистого] .

Хотів би попрацювати з вами та запропонувати контент для вашого блогу [наприклад, «10 способів носити футболку з цікавою графікою»] , в якому представлені дизайни з нашого магазину [назва магазину, посилання] .

Якщо хочете зробити кілька живих знімків із нашим продуктом, буду радий надати вам кілька зразків. Також додаю кілька фотографій, які демонструють спосіб життя нашої цільової аудиторії.

Щиро дякую за ваш час і дайте знати, якщо вам цікаво! І, звичайно, якщо у вас є інша пропозиція, пишіть.

Дякую!

[Ваше ім’я] .

Мій знайомий SMM-фахівець поділилася прикладом листа для розсилки з конкретною пропозицією:


Вітаю! Якщо ви вже стикалися з гівами і блогерами, то напевно знаєте, що до вас приходять або призолови, або дуже дорогі підписники. Мене звуть Ксенія Либідь, я працюю з Instagram вже давно, загугліть мої статті в інтернеті. За останні 3 роки я розмістила рекламу більш ніж у 100 великих та мікроблогерів на суму понад  2 млн грн і знаю, як це витратно для магазинів з товаром. Особливо якщо ціна вашого продукту вища за 5000 гривень. Доставка, оплата, вартість самого товару – багато витрат.

Вивчивши біль моїх клієнтів, я вигадала чудову ідею – зібрати і провести розіграш не лише для залучення підписників, а й для підвищення реальних продажів.

Подібні речі, напевно, вам знайомі, згадайте – ви просили друзів підписатися на ваше дітище чи, може, домовлялися з колегами з іншого магазину про взаємопіар? Тільки тут він трохи масштабніший і за його реалізацію відповідатиму я. Своєю репутацією, головою та часом.

Кожен інстаграм-магазин має своїх клієнтів та вірних підписників у Instagram. Я пропоную об’єднати наші зусилля та обмінятися аудиторіями (так часто роблять блогери, візьміть для прикладу їхні спільні колаборації, гіви та прямі ефіри). Звичайно, обрані мною спонсори не конкуруватимуть у ніші! Це неприпустимо і в цьому немає користі для вас.

Умови прості:

1. Заводимо робочий аккаунт для розіграшу – «загальний магазин подарунків», кожен магазин надає соковиту картинку свого товару, виставляємо у профілі всі призи, нумеруємо їх.

2. Акаунт у підписках матиме всіх спонсорів-учасників.

3. Просимо підписатися на спонсорів для участі.

4. Анонсуємо інформацію про розіграш в інста-магазинах.

5. Кожен магазин щодня може надсилати сторіс про себе, публікуємо їх в обліковому записі.

6. Проводимо за допомогою сервісу розіграш після того, як умовимося про час проведення та призи: 1 переможець – отримує приз №1, другий – №2 і так далі, будь-які варіанти можна обговорити.

7. Дані переможців надсилаємо спонсорам, вони зв’язуються та надсилають звіт. Бажано, щоб переможці надіслали фотозвіт із товаром, викладемо у призовому акаунті.

Якщо є бажання залучити аудиторію не лише серед наших магазинів, можемо зібрати певну суму з кожного спонсора та витратити її на рекламу, що таргетує. Всі витрачені кошти будуть відображатися у звіті для вас.

Чому я роблю це безкоштовно?

Тому що я хочу допомагати розвиватися своїм клієнтам та намагаюся економити їхні гроші. І ваші – теж.

Тому що у кожен проект я вкладаю душу. Коли ви заробляєте, я теж заробляю!

А ще моя допомога, можливо, приведе нових клієнтів. Я втомилася від непрацюючих механік, накручених блогерів та гівів із халявщиками.


Варіант для серії листів на всі випадки життя на прикладі видавництва:

1 лист (вітання)

Вітаю!

Ми – видавництво [назва, посилання] , створюємо корисні та цікаві книги для дітей та батьків.

Пропонуємо співпрацю: у світ вийшла наша нова серія [назва видавництва, посилання] – це книги для дослідників віком від 0 до 99 років, які навчать розуміти небесні послання. Це чудовий подарунок для дітей та дорослих, закоханих у зірки.

Хотіли б надіслати вам книги із цієї серії для огляду. Будемо вдячні за ваш відгук про нас у соцмережах!

Також ми раді надати  іменні промокоди для вашої аудиторії та індивідуальні посилання.

Готові і надалі направляти вам цікаві новинки та розповідати про новини в першу чергу!

Дякуємо за відповідь, ми раді отримати будь-який зворотний зв’язок!


2 лист (якщо згодні)

Дякую! Дуже раді співпраці. Щоб надіслати вам книгу для огляду, нам знадобиться:

1. Ваш телефон.

2. Електронна пошта для зв’язку.

3. Поштова адреса.

Щоб ми змогли прочитати вашу думку про нашу книгу, у вашому огляді дуже просимо відзначити наш обліковий запис за допомогою згадки [@ згадка] та тега [хештег #] .


3 лист (якщо не згодні)

Дякуємо за відповідь! Можна дізнатися, які є перешкоди для розміщення відгуку про нас у вашому обліковому записі? Щоб ми могли запланувати подальшу співпрацю на комфортних для вас умовах.


Зв’язалися з блогером – не відпускайте його з уваги. Якщо про вас пишуть, поділіться цим у своїх соцмережах. Соціальний доказ для ваших підписників – це ще один жирний плюс співпраці з лідером думок.

Найголовніше : не засмучуйтесь. Буде багато ігнору (або ні), але ви обов’язково досягнете свого, якщо не здастеся і скористаєтесь моїми рекомендаціями!


Рекомендую почитати ще:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соціальних мереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *