Як вести блог для бізнесу: залучаємо ЦА і перетворюємо підписників в ліди

Як вести блог для бізнесу: залучаємо ЦА і перетворюємо підписників в ліди

В цій статті я розповім  як отримувати ліди з блогу, навіщо створювати інтернет-ком’юніті навколо бренду та які інструменти справді працюють для залучення підписників.

Чому сучасний бізнес буквально повинен мати блог? Як навчитися виділятися в інформаційному шумі та отримувати регулярні заявки з блогу? Як робити контент, який потрапить у серце цільової аудиторії? Ось вам детальна інструкція.

Блогінг давно перетворився з хобі на професію. Сьогодні, щоб стати популярним у соцмережах або на будь-якій блог-платформі, недостатньо просто час від часу публікувати красиві картинки, присмачені парою невигадливих фраз.

Згідно з дослідженням,  успіх блога залежить від наступних факторів:

  • кількість символів у тексті – середня довжина посту в успішних блогах сьогодні становить 1500 слів, і це на 80% більше, ніж 10 років тому;
  • грамотності та SEO-оптимізації текстів;
  • наявності візуального контенту;
  • колаборацій з інфлюєнсерами;
  • частота та регулярність публікацій;
  • якості контенту та часу, витраченого на його створення, – найуспішніші блогери готують нову публікацію близько 6 годин;
  • використання інструментів платного просування.

Комплексний та професійний підхід до блогу дає вражаючі результати. У світі існує безліч прикладів створення бізнесу лише у віртуальному середовищі.

Якісний яскравий блог – унікальне джерело лояльних клієнтів та регулярного продажу товарів чи послуг. І, зрозуміло, саме цей фактор пояснює, чому сьогодні будь-якому бізнесу так важливо бути представленим онлайн – у блогах та соцмережах.

Якщо говорити виключно про бізнес-блоги, можна виділити 2 основні типи:

  • блог комерційного проекту – ресторану, магазину одягу, сервісу доставки, салону краси, будь-яких курсів чи школи;
  • блог експерта.

І в тому, і в іншому форматі працюють стандартні бізнес-процеси – як і в офлайн-бізнесі. Є вхідний трафік, етапи обробки лідів та вирощування холодної аудиторії до статусу клієнтів.

Підписники разом із цікавим ним проектом чи експертом розвиваються, у них трансформуються цінності та пріоритети, люди переживають реальні зміни. У результаті створюється міцний зв’язок, який надалі наводить бізнесу нових клієнтів. Закохані в бренд підписники самі собою стають джерелом реклами – вони розповідають про блог друзям, діляться цікавими постами у своїх соціальних мережах.

Якщо підсумувати, можна виділити кілька основних переваг бізнес-блогінгу:

  • комфортне знайомство з брендом та його цінностями;
  • зміцнення зв’язків із клієнтами та створення лояльного ком’юніті;
  • залучення нових клієнтів;
  • зростання авторитету у сфері за рахунок експертних публікацій;
  • ефективний майданчик для нативної реклами;
  • нові точки зростання для бізнесу та можливість виведення на віртуальний ринок нових продуктів;
  • збільшення кількості точок торкання з клієнтом та, як наслідок, шансів повторних/регулярних покупок.

Саме так створюється великий капітал із аудиторії.

Створення та ведення бізнес-блогу:  кроки, які допоможуть набрати підписників

Крок 1. Визначтеся зі стратегією та цілями ведення блогу

Сьогодні люди обирають душею. Вирішити, до якого ресторану чи магазину піти, найчастіше їм допомагають власні інтереси та цінності. І бізнес-блог – це чудовий інструмент для трансляції місії вашої компанії. Саме цю інформацію люди дуже швидко зчитують із публікацій у мережі. Якщо одного разу ваш пост їм відгукнувся, швидше за все, у момент необхідності про вас згадають, знайдуть та куплять.

Але щоб ця зв’язка працювала, важливо, щоб блог був продовженням вашої справи загалом. Якщо, наприклад, бізнес відрізняється зухвалістю та ультрасучасною стилістикою, то йому не підійде «милий» блог – такий контраст заплутає клієнтів та підписників і може обдурити очікування.

І навпаки – душевний та більш традиційний бізнес повинен дотримуватися обраного тону спілкування у своїх соцмережах та на сайті. Це працює в обидві сторони: інтерес, викликаний у першій точці торкання, має підігріватись і у всіх наступних. Так формуються міцні зв’язки  з цільовою аудиторією.

Як приклад можна навести мережу ресторанів грузинської кухні «Суліко» та пости з їхніх соцмереж, що відображають такий підхід до публікацій та роботи. У меню – традиційні грузинські страви, персонал розмовляє навіть грузинською мовою. У манері спілкування з гостями переважає привітність, гостинність та бажання максимально порадувати.

Цей стиль взаємодії продовжується в соцмережах: спілкування в «ручному» режимі, без чат-ботів і шаблонних відписок. Гість зазначив у публікації ресторан – у директ прийде повідомлення від адміністратора з подякою та питаннями про те, як пройшла вечеря та що сподобалося найбільше. Наступного разу офіціант запропонує саме цю страву чи щось схоже. З кожним візитом персонал ресторану (як в офлайні, так і в онлайні) все краще дізнається про гостя, дедалі більше персоналізує підхід до нього і стає його другом.

Крок 2. Проаналізуйте аудиторію блогу

Адресна робота принесе у рази більше результату. Важливо розуміти, хто ваші клієнти, де мешкають, чим цікавляться, як виглядають, який спосіб життя ведуть. Тоді ви зможете створювати контент, зрозумілий та корисний саме для них.

ЦА блогу буде швидко приростати, тому що підписники почнуть ділитися контентом із такими ж зацікавленими людьми.

Крок 3. Підготуйтеся до зустрічі нових підписників

Сьогоднішній споживач будь-яких послуг не готовий витрачати багато часу на ухвалення рішення. Тому головне завдання бізнес-блогу – при першому ж дотику за лічені секунди пояснити людині, що тут їй раді, тут користь, повне порозуміння та зручність.

Щоб забезпечити таке сприйняття блогу, в обліковому записі мають бути такі ключові елементи:

1. Адекватний ємний опис у шапці профілю та проста можливість докладніше ознайомитися з експертом/проектом. Людина відразу повинна зрозуміти, чий це блог, як виглядає експерт чи проект, чим він відрізняється від інших, яким способом і які результати дає своєму клієнту, що в нього можна купити прямо зараз, щоб закрити свою найголовнішу потребу чи біль. Способів знайомства безліч – закріплений пост, хайлайтси, інтерактив чи навіть вітання нових підписників у особистих повідомленнях.

2. Рубрикатор та вибудовування шляху відвідувача. Часто автори блогів починають залучати аудиторію ще до того, як забезпечили їй комфортне перебування на сторінці та захоплюючий серфінг за постами. Це серйозна помилка, яка може звести ефект від вхідного трафіку до нуля. Щоб людина затрималася у блозі, потрібно заздалегідь продумати її шлях. Наприклад, зробити зручний рубрикатор і забезпечити гіперпосилання або іншу можливість переходу на пости, що розкривають цікаву тему з іншого боку або продовжують її.

3. Регулярний постінг. Коли підписники починають приходити, дуже важливо виправдовувати їхні очікування. Іншими словами – регулярно бути у контенті. Якщо не кожен день, то хоч би 3-4 рази на тиждень. Це можуть бути різні формати: сторіс, короткі відео, об’ємні текстові пости або короткі нотатки. Головне, щоб новий підписник бачив, що ваш обліковий запис «живий», що тут є, за чим стежити на постійній основі і працює комунікація.

До речі, згідно з останніми дослідженнями, сьогодні фокус поступово зміщується у бік якості, а не кількості. Так що не варто прагнути «засипати» ЦА блогу щоденним контентом заради контенту, краще робити якісні та цікаві пости кілька разів на тиждень.

Крок 4. Використовуйте оптимальні способи просування

Просування блогу – та робота, яка вимагає постійної уваги, вивчення нових технологій, системності та креативу.

Як збільшити кількість підписників блогу? Ось основні правила та інструменти, які в цьому допоможуть:

Короткі відео – Reels, Shorts, кліпи та ін. Вже досить довго саме ці формати стабільно приваблює нову аудиторію. Навіть старі рілси, які продовжують «відкручуватися», приводять підписників. Причому іноді тисячами. Як досягти хороших охоплень у цьому форматі? По-перше, потрапляти у запит цільової аудиторії, по-друге, давати інформацію стисло та ємно.

Гарне, але безглузде відео не залетить. Потрібні яскравий, можливо, клікбейтний, але при цьому релевантний заголовок, корисний сенс усередині та обов’язковий заклик до дії в кінці – наприклад, підписатися на блог, залишити коментар, щоб отримати гайд або розбір, перейти в особисті повідомлення або у сторіс для більш глибокого вивчення питання.

Партнерські прямі ефіри. Не варто розцінювати інших власників бізнесу, які успішно просуваються в інтернеті як конкурентів. Краще створювати із ними колаборації, доповнювати одне одного й регулярно обмінюватися аудиторією, наприклад, під час прямих ефірів. Так можна отримати кілька додаткових точок дотику з потенційними підписниками – під час анонсу у дружньому блозі, під час живої розмови у прямому ефірі або пропонуючи цікавий безкоштовний продукт за передплату.

Офлайн-заходи. Після пандемії, коли всі пішли в онлайн і спочатку навіть отримували від цього насолоду, у світі з’явився тренд на теплі зустрічі в реальному житті. Тематичні заходи неодмінно збирають аудиторію, готову йти з вашим брендом разом далі. Не соромтеся розповідати про свій блог на офлайн-заходах, не пов’язаних з вашою нішою, на диво, це також може забезпечити відмінний ефект.

Як не стати інформаційним шумом і почати перетворювати підписників на ліди?

Абсолютна більшість блогерів знають: до топів потрапляє освітній контент. Тому найчастіше на сторінках соцмереж та інших блог-майданчиках ми бачимо інструкції, рейтинги та всілякі списки. Це справді найбільш популярний контент. Але як виділитися у цих гігабайтах користі?

Тут працюють 3 секретних лайфхаки:

1. Щирість

Блог має бути відображенням самого експерта та проекту. Інша концепція тут не спрацює. Щоб зробити бізнес-блог особливим, важливо спиратися на особистість.

Часто експерти та автори комерційних проектів соромляться показувати себе як звичайну людину, з побутової точки зору. Вони намагаються підлаштувати свій обліковий запис під якісь «загальноприйняті» рамки. У результаті блог не отримує очікуваного зростання, а автор вигоряє, тому що втомлюється продавати і боїться зробити хоча б крок убік.

У цьому й полягає найбільша помилка. Саме через це контент здається безликим та нудним. А от коли блогер чесно проявляє себе, розкривається з різних боків – не лише як експерт, а й як мама, діджей, людина, яка освоює нову спеціальність, – вона стає ближчою для своїх підписників, перестає бути черговою картинкою та починає виділятися на тлі інших. Це стратегія довга та виграшна.

Щирість – негласний, але обов’язковий інструмент, який допомагає аудиторії завжди цікаво стежити за вами. Тому, якщо у вас прямо зараз немає бажання говорити на експертну тему, – не мучте себе (а заразом і підписників) вичавленим з останніх сил «корисним» контентом. Краще розкажіть про те, що хочеться – як ви завели кота, пережили особистий провал або навіть про те, що прямо зараз втомилися вести блог.

2. Новаторство та користь

Не соромтеся бути новатором і не бійтеся розкривати свої авторські методики. Найчастіше ми спираємося на експертів зі своєї ніші та колег по цеху, не наважуючись втілити в життя свою ідею, яка може здаватися божевільною. Але саме цей новий крок і виділятиме вас на тлі партнерів та конкурентів.

Робіть різні ріллс – розмовні або у форматі інфографіки, проводьте прямі ефіри, створюйте лайв-контент, влаштовуйте розбори. І у всьому цьому розкривайте свої авторські методики та продукти – далеко не у всіх вони в принципі є, тому не соромтеся заявляти про свої. Позиціонування з допомогою новаторського підходу – це важливий інструмент у тому, щоб відбудуватися від конкурентів. Створіть воронки продажів на основі вашої авторської розробки і ви побачите, як підписники почнуть перетворюватися на ліди.

І, звичайно, не варто скупитися на користь. Повірте, вона дуже круто продає. Люди підписуються, щоб отримувати якісь безкоштовні лайфхаки. Але з часом розуміють, що хочуть знати більше, вивчити питання глибше і зараз вони звернуться за допомогою до вас.

3. Участь у долі читачів

Створюйте навколо свого бренду ком’юніті. Дайте підписникам можливість відчути себе частиною вашої команди. Протягніть руку, покажіть, що ви не якась далека людина, з якою можна поспілкуватися лише в рамках платних продуктів, – активно відповідайте у коментарях та в директі.

Дізнайтеся запит вашого нового підписника в особистих повідомленнях, зробіть розбір його ситуації як сторітелінг у сторіс або запакуйте його у відео. Так ви зловите одразу двох зайців: матимете банк тем та ідей для ведення блогу та вибудуєте дружні стосунки з підписниками.

Надайте аудиторії можливість ставити запитання під час прямих ефірів і намагайтеся розгорнуто відповідати. Так підписники побачать вашу зацікавленість у них, відчують турботу та участь, стануть більш відданими шанувальниками та теплішими потенційними клієнтами. І не бійтеся засудження у коментарях – нехай люди висловлюють свою думку відкрито, навіть якщо вона суперечить вашій. Навіть навпаки – провокуйте дискусію: при правильній відповіді навіть людина, яка заперечує ваші погляди спочатку, може у результаті купити ваш продукт.

І головне: не варто гнатися за мільйонною аудиторією – це завдання блогерів, які заробляють на рекламі, але не бізнесу. Навіть маленькі блоги здатні генерувати заявки та клієнтів. Тому тут важливіше вкладатися не в кількість, а в якість підписників. Слідкуйте за тим, щоб весь контент забезпечував закриття їхнього болю. Повірте – саме цей привілей не гнатися за цифрами робить роботу над блогом набагато цікавішим та ефективнішим, а значить і прибутковим.


Рекомендую прочитати ще:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інтернету

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з інтернету або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *