Контент-план для соцмереж бровиста

Контент-план для соцмереж бровиста

За канонами б’юті-сфери бровист займається виключно художнім оформленням брів фарбою, хною або альтернативними техніками. Татуаж і мікроблейдинг – трохи інша тема, хоча в акаунтах таких майстрів теж можна зустріти тег #бровист. Втім, наші рекомендації будуть актуальними для всіх, хто займається красою брів.

Специфіка ведення облікового запису бровиста

Щоб отримати нових клієнтів з Інстаграма, важливо розуміти очікування цільової аудиторії. Оформлення брів – послуга певною мірою інтимна, майстер торкається обличчя клієнта. Так що зацікавлені в послузі відвідувачі облікового запису звертають увагу не тільки на якість робіт, а й на саму особистість бровиста: як фахівець виглядає, як спілкується, в яких умовах приймає і т. д. Якщо йдеться саме про художнє оформлення, то більшість потенційних клієнтів шукають постійного майстра, до якого ходитимуть кожні 2-4 тижні, тому уваги до деталей ще більше.

Приклад, коли майстер пішла вірним шляхом: перший же пост у її профілі зібрав під сотню лайків

Типові помилки профілів бровістів в Інстаграмі

  • Майстер викладає лише приклади робіт. У профілі тільки очі та брови, причому з одного й того ж ракурсу.
  • Перебір з обробкою – наявність фільтрів помітно навіть недосвідченому користувачеві. Це викликає багато сумнівів у професіоналізмі майстра: якісну роботу немає сенсу сильно фотошопити.
  • Фото супроводжуються лише тематичними хештегами, текст відсутній.
  • У хайлайтс закріплений один прайс – виникає відчуття, що майстру від клієнта потрібні лише гроші.
  • Аккаунт оформлений дешево та шаблонно.

Останнє потребує уточнення. Багато бровистів в прагненні зробити обліковий запис продають звертаються до фахівців з оформлення профілів в Інстаграмі. У цій ніші повно дилетантів, які за 1000 грн оформлять обліковий запис стоковими картинками і шаблонними описами. Все це вбиває індивідуальність майстра, яку топові бровісти давно зробили своїм козирем.

Типи постів для облікового запису бровиста

Приклади робіт

Тип контенту: продавець.

Якщо ви починаєте вести Інстаграм, частка такого контенту повинна бути приблизно 75 %. Тимчасово – до появи постійної бази клієнтів та включення сарафанного радіо.

Як робити приклади робіт, що продають:

По можливості фотографуйте все обличчя або дві верхні третини обличчя. Покажіть, як охайно оформлені брови прикрашають весь образ, адже до майстра йдуть саме за цим. Зрозуміло, не всі клієнтки погодяться, щоб їх обличчя фотографували «повністю» — цей момент потрібно уточнювати.

Замість одиничних зображень викладайте каруселі , де робота показана з різних боків: брови з різних ракурсів, крупний план, обличчя повністю, фото «до».

Розбавляйте каруселі колажами до/після. Краще робити їх горизонтальними, а не вертикальними – так вони коректно відображатимуться у профілі.

Сильна стать теж стежить за бровами, а як ви думали

Вивчіть основи б’юті-зйомки, які допомагають подати фото брів у найвигіднішому світлі. Зараз багато як платних курсів, так і безкоштовних досить докладних гайдів та лайфхаків. Там розповідають про освітлення, ракурси та інші моменти, які допоможуть зробити фото стильними.

Супроводжуйте приклади текстами. Це може бути як повноцінна історія послуги (з чим прийшли, що зробили, що вийшло в результаті), так і пара фраз, що інтригують, «заряджених» на коментарі.

Коментарі до скріншоту не увійшли, але їх там було досить багато

Додайте до візуалів підписи. В ідеалі вони мають бути продаваними та показувати вигоду від послуги. “Зробили брови, як у Кайлі Дженнер”, “Виправили асиметрію” – подібні підписи спонукають як мінімум клікнути на фото і прочитати пост.

Якщо ви робите корекцію кольору, стежте за природністю відтінків . Це стосується не тільки кольору брів, шкіри або райдужної ока, але і заднього плану. Найкраща обробка – та, яку не видно.

Робочі моменти

Тип контенту: продавець, що залучає.

Якщо приклади робіт краще демонструвати статичними фото, то для робочих моментів ідеально підходить формат відео. Короткі ролики викладають у стрічку та сторіс, майстер-класи – в IGTV.

Є гіпотеза, що відеопости набирають більшого охоплення. Але навіть якщо не брати її за істину, різноманітний контент завжди привертає більше уваги. А для майстра-бровиста це ще й чудовий інструмент роботи з аудиторією. Якщо бекграунд прикладів робіт залишається таємницею для відвідувачів акаунту, то у відео можна показати кабінет, інструменти, техніку та багато інших моментів, які цікаві потенційним клієнтам.

Відгуки

Тип контенту: продавець.

Хоч би що говорили, думкам чужих людей досі вірять. Особливо в Інстаграмі, де можна перейти у профіль автора відгуку та подивитися, що він за фрукт. Ідеальний відгук для бровиста, як і для будь-якого б’юті-майстра, — той, де є посилання на автора чи він сам відзначився у коментарях.

Обмін люб’язностями у коментарях. В акаунті дітей лінгістичного центру чи будівельної фірми подібний тон був би недоречним, але для б’юті-сфери це норма

Як красиво оформити скріншот відгуку, щоб він виділявся у стрічці

Наведені на фото приклади не з облікових записів бровістів, але ніщо не заважає зробити так само:

  • оформити колаж «фото результату + скрін відгуку»;
  • додати прикольний стікер;
  • використовувати креативні шаблони Canva або інших фоторедакторів;
  • запакувати скріншоти відгуків у карусель – для першого фото вибрати щось симпатичне та тематичне.
Коли відгук підкріплений наочним результатом, довіри до нього більше
Гігантські стікери пожвавлюють навіть нудний відгук
А в цьому пості є ще й анімація у вигляді мерехтливих губок
Під стильною обкладинкою ціла пачка скринів

Частота відгуків має корелювати з прикладами робіт. Зрозуміло, не кожен клієнт буде ділитися думкою про послугу, але якщо в профілі десятки робіт і жодного відгуку, це теж не гуд. Рекомендоване співвідношення – 1 відгук на кожні 3-5 робіт.

Відеовідгуки працюють на довіру ще краще за скріншоти. Їх можна закріплювати в Актуальному, розбивати на фрагменти для постів та сторіс, прикріплювати у вигляді активних посилань до рекламних постів. Так що по можливості просіть клієнтів надсилати відеовідгуки: окрім іншого, це ще й гарний інструмент взаємопіару.

Теорія бровістики

Тип контенту: експертний, інформаційний.

Хороший спосіб показати свій професіоналізм та підняти цінність послуги в очах цільової аудиторії. Дехто думає, що красиво оформляти брови зможе кожен — покажіть, що це ціле мистецтво, яке потребує специфічних знань. У цьому пулі можна розповісти про архітектуру брів, використовувані матеріали та інструменти, поділитися лайфхаками для догляду за бровами.

Стильний колаж із симпатичною моделлю відразу привертає увагу і навіть старомодний логотип не псує картину, в описі – корисно та зрозуміло

Стиль таких постів не повинен дисонувати із tone of voice вашого профілю. Якщо в прикладах робіт ви пишете «дівчата, кому гарні брівки?», то експертні пости не повинні бути рясніми незрозумілими термінами.

Відповіді на запитання

Тип контенту: експертний, інформаційний.

Такий контент працює на вас одразу у трьох напрямках: залучення, формування довіри, підвищення охоплень. Пости з корисною інформацією охочіше лайкають, коментують та зберігають. Щоб вони виділялися у стрічці, відобразіть питання, на яке відповідаєте, у візуалі.

Подібні візуали зручно робити за допомогою вбудованого редактора Canva

Питання мають резонувати з болями та сумнівами цільової аудиторії. Наприклад:

  • Як довго тримається хна/фарба?
  • Як гарно укласти густі брови?
  • Чи не буде алергії?

Поставте себе на місце потенційного клієнта, який знає про послугу загалом і подумайте, що може його цікавити насамперед. Наприкінці посту запитайте, що ще цікаво розповісти підписникам — це чудовий доробок на коментарі. Щоб підігріти інтерес до нового контенту, анонсуйте відповідь на найпопулярніше питання в одному з наступних постів.

Контент не про брови

Тип контенту: розважальний, що залучає.

Життя бровиста складається не лише з роботи. Нетематичні пости та сторіс демонструють особисті якості майстра, його захоплення, слабкості — те, що робить людину живою. Писати тут можна про що завгодно: психологія, кулінарія, діти, вихованці. Головне, щоб у пості простежувалася чітка думка, а візуал поєднувався із текстом.

Пост-рефлексія з чітким позитивним посилом так і проситься на лайк
Бровист – людина творча і знайде натхнення навіть у граненому стакані

Частити із контентом на вільну тему не варто. Він не продає і не працює на залучення, лише вносить різноманітність у попередні формати. У стрічці його бажано постити не частіше 2-3 разів на місяць, у сторіс можна частіше.

Вам буде простіше скласти план, якщо ви скористаєтеся шаблоном матриці контенту для бровиста . У ній вказані орієнтовні теми та рубрики. Змінюйте їх на свій смак.

Матриця розрахована на тиждень ведення облікового запису зі щоденним оновленням контенту. Вона чітко відображає, що ви вже постили, а що ще не розповідали.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *